Ιούνιος | 15 μέρες ακόμα! έκθεση: «Εγώ το παιδί...

Έως τις 14 Ιουνίου 2015 θα παραμείνει η έκθεση: «Εγώ το παιδί, ο κόσμος μου κι ο κόσμος όλος» στον άνω όροφο του Μουσείου Παιδικής Τέχνης.

Αν δε το έχεις κάνει ήδη, μπορείς ακόμα
  • να παίξεις 6 διαφορετικά παιχνίδια με τα 177 έργα ζωγραφικής και τις κατασκευές των παιδιών που παρουσιάζονται στην έκθεση;
  • να δεις  πορτραίτα μαμάδων μαζί με τα παιδιά τους, που δημιουργήθηκαν πριν από 20 χρόνια;
  • να γνωρίσεις 12 παιδιά από 12 διαφορετικές χώρες του κόσμου μέσα από τα έργα τους;
  • να διαβάσεις 38 παραμύθια και μικρές ιστορίες ειδικά για σένα στα 38 Ελληνικά και Αγγλικά βιβλία που σχετίζονται με τα έργα της έκθεσης;

Όλα τα παιχνίδια προτείνουν δραστηριότητες στα Ελληνικά και στα Αγγλικά για την εξερεύνηση της έκθεσης, προκαλώντας τη συμμετοχή όλων.
Τρίτη έως Σάββατο 10.00-14.00 και κάθε Κυριακή 11.00-14.00 με το ατομικό εισιτήριο του Μουσείου των 2 €.
Οι γονείς παραμένουν στο χώρο μαζί με τα παιδιά τους, έχουν την επίβλεψή τους και μπορούν να παίξουν όλα τα παιχνίδια μαζί, καθώς οι δράσεις είναι σχεδιασμένες για τη συμμετοχή όλων των μελών της οικογένειας.