Μάιος | καλοκαιρινό camp στο Μουσείο Παιδικής Τέχνης

καλοκαιρινό camp στο Μουσείο Παιδικής Τέχνης «με Τέχνη, αυτό το καλοκαίρι» για παιδιά 5-10 ετών

Στο νεοκλασικό κτήριο όπου στεγάζεται το Μουσείο Παιδικής Τέχνης, στον πεζόδρομο της οδού Κόδρου 9, ελάτε να ζήσετε αυτό το καλοκαίρι με Τέχνη!

2 εβδομάδες, γεμάτες Τέχνη! ( στην πρώτη εβδομάδα ΚΑΙ  2 μέρες ΔΩΡΟ) καθημερινά 8.00-16.00

Για περισσότερες πληροφορίες και για το αναλυτικό πρόγραμμα της 1ης περιόδου, πατήστε εδώ!

Στα εικαστικά εργαστήρια επιστρατεύουμε μαρκαδόρους, χρωματιστά μολύβια, χρώματα και πινέλα και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε και ζωγραφίζουμε, στα θεατρικά εργαστήριά ζωντανεύουμε αληθινές και φανταστικές ιστορίες με κίνηση και αυτοσχεδιασμό, παίζουμε τα παιχνίδια της γειτονιάς στον πεζόδρομο μπροστά στο Μουσείο, συγγραφείς παιδικών βιβλίων αποκαλύπτουν τα μυστικά των ηρώων τους, ηχοϊστορίες συνδυάζονται με μελωδικές μουσικές, ανακαλύπτουμε θησαυρούς στα στενά της  Πλάκας, και φυσικά δε θα παραλείψουμε να επισκεφτούμε γειτονικά Μουσεία.

1η περίοδος: Πέμπτη16 - Παρασκευή 24 Ιουνίου & Δευτέρα 27 Ιουνίου - Παρασκευή 1 Ιουλίου

Με τη δημιουργική συνεργασία των εκδόσεων Πατάκη, της Παιδικής νομικής βιβλιοθήκης και των καταστημάτων Κάισσα

• Το κολατσιό και μεσημεριανό γεύμα των παιδιών είναι ευθύνη των γονιών.
  • Κόστος συμμετοχής : 10% έκπτωση στα αδέλφια και σε άνεργους με επίδειξη της κάρτας ανεργίας
       250 € η κάθε περίοδος σε δύο δόσεις
1η περίοδος: α΄ δόση 100 € μέχρι 14 Ιουνίου & β΄δόση 150 € μέχρι 22 Ιουνίου
Απαραίτητη η κράτηση θέσης. Η καταβολή της α΄ δόσης αποτελεί δέσμευση της θέσης.
Γραμματεία του Μουσείου: Τρίτη &Τετάρτη, Παρασκευή & Σάββατο 10.00-14.00
Τηλ. 210 33 12 621 & 33 12 750

Τα προγράμματα πραγματοποιούνται από ειδικευμένο προσωπικό, από τα στελέχη του εκπαιδευτικού τμήματος και από εξωτερικούς συνεργάτες του Μουσείου.

Μουσείο Παιδικής Τέχνης  22 χρόνια εκπαιδεύοντας μέσω της Τέχνης

Κόδρου 9, προέκταση οδού Βουλής, Πλάκα

Πλησιέστεροι σταθμοί Μετρό: Σύνταγμα, Ακρόπολη, Μοναστηράκι / P: Ν. Νικοδήμου & Βουλής, Φιλελλήνων