Νοέμβριος | Νέο 4μηνο εργαστήριο για παιδιά 5-11 ετών!

ΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ  ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΕΧΝΗ!

Κρατήστε θέσεις στο νέο τετράμηνο εικαστικό εργαστήριο για παιδιά 5-11 ετών που ξεκινά στις 3 Νοέμβρίου 2019 στο Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης!.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης υποδέχεται τους μικρούς του φίλους προτείνοντάς τους ξεχωριστά δημιουργικά προγράμματα για τον ελεύθερο χρόνο τους.

Στα δίωρα εικαστικά εργαστήρια που έχουν σχεδιαστεί με πολλή φροντίδα από το Εκπαιδευτικό Τμήμα του Μουσείου και θα πραγματοποιούνται κάθε Κυριακή 10:00-12:00, τα παιδιά θα έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν ποικίλα υλικά και να πειραματιστούν με ποικίλες τεχνικές ζωγραφικής αλλά και να δημιουργήσουν ατομικά και ομαδικά έργα τέχνης. Μέσα από αυτή την εμπειρική μαθησιακή και ταυτόχρονα ψυχαγωγική διαδικασία, θα αναπτύξουν την παρατηρητικότητα, τη δημιουργικότητα, την αυτοεκτίμηση και τις  επικοινωνιακές τους δεξιότητες, θα αποκτήσουν γνώσεις και θα διασκεδάσουν.

Η παρακολούθηση του 4μηνου τμήματος θα δώσει την δυνατότητα στα παιδιά να ενταχθούν στο 4μηνης διάρκειας εικαστικό εργαστήρι που θα ακολουθήσει και θα ολοκληρωθεί στο τέλος της χρονικής χρονιάς.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ!

ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!

Εδώ η Τέχνη γίνεται παιχνίδι!

Κόστος εργαστηρίου:  150 ευρώ / Έκπτωση 10% σε αδέλφια

Για την κράτηση θέσεων επικοινωνήστε με τη Γραμματεία του Μουσείου.
Ώρες λειτουργίας Γραμματείας: Τρίτη-Σάββατο 10:00-14:00
Τ. 210 3312621, 210 3312750

Νοέμβριος

Νέο 4μηνο εργαστήριο για παιδιά 5-11 ετών!

ΕΚΘΕΣΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ & ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ «Η Ελλάδα που αγαπώ»

Δημιουργικά εργαστήρια τις Κυριακές

Μαμά, μπαμπά ζωγραφίζουμε μαζί; για παιδιά 2,5-5 ετών και γονείς