Μάρτιος | Τελευταίες θέσεις για τα εικαστικά εργαστήρια 8μηνης διάρκειας!

Τελευταίες θέσεις για τα εικαστικά εργαστήρια 8μηνης διάρκειας!

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Μουσείο ελληνικής παιδικής τέχνης υποδέχεται τους μικρούς του φίλους που θέλουν να περνούν δημιουργικά τον ελεύθερο χρόνο τους.

Στα δίωρα εικαστικά εργαστήρια για πρωτοετείς που έχουν σχεδιαστεί με πολλή φροντίδα από το εκπαιδευτικό τμήμα του Μουσείου, τα παιδιά έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν υλικά και να πειραματιστούν με ποικίλες τεχνικές ζωγραφικής.

Να  αναπτύξουν την παρατηρητικότητα, την δημιουργικότητα, την αυτοεκτίμησή τους, τις επικοινωνιακές τους δεξιότητες.  Να αποκτήσουν γνώσεις και να διασκεδάσουν.

Μπορείς να πάρεις και εσύ μέρος σε αυτή την δημιουργική περιπέτεια!

Το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης σε περιμένει.

Εδώ η Τέχνη γίνεται παιχνίδι!

Για την κράτηση θέσεων επικοινωνήστε με την Γραμματεία του Μουσείου.

Τ. 210 3312621, 210 3312750
Ώρες λειτουργίας Γραμματείας: Τρίτη-Σάββατο 10:00-14:00

Ιούλιος

Απολαύστε το Καλοκαιρινό camp!

Σύμμαχοι στην παιδική υγεία! Τα χαμόγελα επιστρέφουν... Εικαστικά εργαστήρια στο Δημοτικό Σχολείο του Νοσοκομείου Παίδων Π. και Α. Κυριακού