Σεπτέμβριος | Εγγραφές για τα 8μηνα εικαστικά εργαστήρια 2019-20

Κρατήστε θέσεις στα νέα εικαστικά εργαστήρια για παιδιά 5-15 ετών που ξεκινούν τον Οκτώβριο στο Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης!

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης υποδέχεται τους μικρούς του φίλους προτείνοντάς τους ξεχωριστά δημιουργικά προγράμματα για τον ελεύθερο χρόνο τους.

Οι εγγραφές ξεκινούν από 2/9 και αφορούν τα προγράμαμτα που θα διεξαχθούν από 5/10/19 έως 6/6/20.

Στα δίωρα εικαστικά εργαστήρια που έχουν σχεδιαστεί με πολλή φροντίδα από το Εκπαιδευτικό Τμήμα του Μουσείουτα παιδιά θα έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν ποικίλα υλικά και να πειραματιστούν με ποικίλες τεχνικές ζωγραφικής αλλά και να δημιουργήσουν ατομικά και ομαδικά έργα τέχνης. Μέσα από αυτή την εμπειρική μαθησιακή και ταυτόχρονα ψυχαγωγική διαδικασία, θα αναπτύξουν την παρατηρητικότητα, τη δημιουργικότητα, την αυτοεκτίμηση και τις  επικοινωνιακές τους δεξιότητες, θα αποκτήσουν γνώσεις και θα διασκεδάσουν.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ!

ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!

Εδώ η Τέχνη γίνεται παιχνίδι!

Για την κράτηση θέσεων επικοινωνήστε με τη Γραμματεία του Μουσείου.
Ώρες λειτουργίας Γραμματείας: Τρίτη-Σάββατο 10:00-14:00
Τ. 210 3312621, 210 3312750