ΜΑΡΤΙΟΣ | «Εγώ είμαι εγώ, Ευζωνάκι γοργό…»

  


Θέμα:     «Εγώ είμαι εγώ, Ευζωνάκι γοργό…»

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Παιδικής Ζωγραφικής

 

 Το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης και ο Όμιλος Ανάδειξης και Διάδοσης της Πολιτιστικής-Καλλιτεχνικής Εθνικής Κληρονομιάς «Φέρμελη, Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρεία» ανακοινώνουν την διάκριση 111 έργων σε σύνολο  1.237 έργων.  Μεταξύ των έργων που επιλέχθηκαν αποφασίστηκε η απονομή 3 βραβείων και 12 επαίνων.

 

Η πενταμελής κριτική επιτροπή που αξιολόγησε τα έργα των συμμετεχόντων απαρτίστηκε από:

1. Παύλος Σάμιος, ζωγράφος, Ομ. Καθηγητής Α.Σ.Κ.Τ.

2. Ίρις Κρητικού, Πρόεδρος ΜΕΠΤ, Ιστορικός Τέχνης

3. Λουίζα Καραπιδάκη, Μέλος Δ.Σ. ΜΕΠΤ, Ιστορικός Τέχνης ,Μουσειολόγος

4. Νίκος Βατόπουλος, δημοσιογράφος, συγγραφέας

5. Λίζα Πενθερουδάκη, εικαστικός, Πρόεδρος Φέρμελης

 

Συντονισμός για το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης :

Νικόλαος Ευσταθίου, Μέλος Δ.Σ. ΜΕΠΤ, Διδάκτορας Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών, εκπαιδευτικός

Αθανασία Σκληρού, Επιμελήτρια ΜΕΠΤ, εικαστικός

 

Στον Διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε, με αφορμή τον εορτασμό για τη συμπλήρωση των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση, πήραν μέρος εκατοντάδες μαθητές από Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία από όλη την Ελλάδα. Με άξονα τη μάθηση μέσω της Τέχνης, αποτυπώθηκαν  στα έργα των παιδιών οι αξίες του ηρωισμού, του δίκαιου αγώνα, της ελευθερίας, της γενναιότητας που συμβολίζουν οι Εύζωνες, εμπνέοντας διαχρονικά τις γενιές των Ελλήνων.

Οι Εύζωνες αποτελούν κομμάτι της συλλογικής μνήμης του τόπου μας και απόδειξη της αέναης συνέχειας της πολιτιστικής μας κληρονομιάς. Αποτελούν όμως παράλληλα και μέρος του σύγχρονου αστικού ιστού, της ελληνικής κοινωνίας και της πραγματικότητας που βιώνουμε.  Για αυτό θα πρέπει να διατηρήσουμε ζωντανή αυτή την πολύτιμη παρακαταθήκη στο παρόν και το μέλλον, εμπνέοντας  με υψηλά ιδανικά και αξίες τη νέα γένια και τους μελλοντικούς πολίτες της πατρίδας μας.

 

Με την ολοκλήρωση του Διαγωνισμού θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους συμμετέχοντες που με τα έργα τους, συνέβαλαν  στο συλλογικό αυτό εγχείρημα, τιμώντας τους Εύζωνες. Παρά τις δύσκολες συνθήκες, εξαιτίας της  πανδημίας του covid-19, η ανταπόκριση ήταν πολύ μεγάλη από σχολεία όχι μόνο της Αττικής, αλλά και από την Περιφέρεια και ιδιαίτερα από τα ακριτικά νησιά μας. Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε πολύ τις Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, τους πολιτιστικούς φορείς,  τα καλλιτεχνικά εργαστήρια, τους δασκάλους, τους γονείς και τους μαθητές για το ενδιαφέρον τους και τη συμβολή τους σε αυτή την πρωτοβουλία.

 

Η προγραμματισμένη έκθεση για τον Νοέμβριο του 2020 στο Πολεμικό Μουσείο Αθηνών, λόγω των έκτακτων μέτρων της κυβέρνησης για την πανδημία αναβλήθηκε. Η νέα ημερομηνία πραγματοποίησης της έκθεσης θα ανακοινωθεί όταν αυτό καταστεί εφικτό.

Στον πίνακα που ακολουθεί μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα του πανελλήνιου διαγωνισμού :

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΣΧΟΛΕΙΟ/ΦΟΡΕΑΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΗΛΙΚΙΑ

 
  • 1/Θ ΝΗΠ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟΥ
  • ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΙΑΖΙΤΖΗΣ & ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΟΧΩΤΗΣ

    5

     
  • 10ο Δ ΣΧ ΙΛΙΟΥ
  • ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΖΑΧΟΥ

    11

     
  • 12ο Δ ΣΧ ΡΟΔΟΥ
  • ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ & ΜΙΧΑΛΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ

    11

     
  • 12ο Δ ΣΧ ΡΟΔΟΥ
  • ΒΛΑΣΗΣ ΤΣΙΓΚΟΣ & ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΜΑΝΕΤΤΑΣ

    11

     
  • 12ο ΝΗΠ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΥΡΥΠΙΩΤΗΣ

    6

     
  • 12ο ΝΗΠ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ & ΕΜΜΕΛΕΙΑ ΚΟΥΡΟΥΠΗ

    5, 6

     
  • 14ο ΝΗΠ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  • ΑΡΓΥΡΩ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

    5

     
  • 15ο Δ ΣΧ ΙΛΙΟΥ
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΕΛΑΣ & ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ

    9, 10

     
  • 15ο Δ ΣΧ ΙΛΙΟΥ
  • ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ & ΠΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ

    10, 9

     
  • 172ο Δ ΣΧ ΑΘΗΝΩΝ
  • ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΠΑΡΟΥΤΗΣ

    8

     
  • 172ο Δ ΣΧ ΑΘΗΝΩΝ
  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΥΡΓΑ

    8

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • 1ο Δ ΣΧ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
  • ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΖΗΚΟΥ

    11

     
  • 1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Δ ΣΧ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΡΓΥΡΙΟΥ- ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ

    10

     
  • 2ο Δ ΣΧ ΣΚΥΔΡΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
  • ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ

    11

     
  • 2ο Δ ΣΧ ΣΚΥΔΡΑΣ ΠΕΛΛΑΣ
  • ΜΑΡΙΑ ΜΠΟΤΟΥ

    10

     
  • 2ο Δ ΣΧ ΤΗΝΟΥ
  • ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΛΒΕΡΤΗ

    8

     
  • 3ο Δ ΣΧ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΘΩΜΑ & ΔΗΜΗΤΡΑ ΒΟΖΙΚΗ

    12

     
  • 3ο Δ ΣΧ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛΑΚΗΣ & ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ

    12

     
  • 3ο ΝΗΠ ΒΟΛΟΥ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ ΠΟΥΛΙΟΥ

    5

    ΒΡΑΒΕΙΟ

  • 3ο ΝΗΠ ΒΟΛΟΥ
  • ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΩΤΗ

    4

  • 3ο ΝΗΠ ΒΟΛΟΥ
  • ΕΥΑΝΘΙΑ ΠΟΛΥΔΟΡΟΠΟΥΛΟΥ

    4

     
  • 3ο ΝΗΠ ΒΟΛΟΥ
  • ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ

    5

     
  • 3ο ΝΗΠ. ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
  • ΜΑΤΕΟ ΣΩΤΗΡΗ

    6

     
  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ ΓΑΓΑΤΣΗΣ

    6

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΣΙΟΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΤΡΟΥ

    5

  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ & ΜΑΡΙΝΑ ΣΙΜΟΥ

    5

  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΧΟΙΝΑΣ

    6

  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΑΡΙΑΔΝΗ ΣΧΟΙΝΑ & ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΡΦΙΡΗΣ

    6, 7

  • 3ο ΝΗΠ. ΠΑΛΑΜΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
  • ΛΟΥΙΖΙΑΝΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ & ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ

    6

  • 4ο Δ ΣΧ  ΔΑΦΝΗΣ
  • ΚΗΡΥΚΑΣ ΧΑΡΧΑΛΑΚΗΣ

    10

     
  • 5ο Δ ΣΧ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΘΑΝΙΤΗ

    7

     
  • 5ο Δ ΣΧ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
  • ΛΙΝΑ ΖΑΒΡΑ

    7

     
  • 5ο Δ ΣΧ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
  • ΜΕΛΙΝΑ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

    7

     
  • 5ο Δ ΣΧ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
  • ΑΡΓΥΡΩ ΓΑΛΑΝΗ

    7

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • 5ο Δ ΣΧ ΔΑΦΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ
  • ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

    9

     
  • 5ο Δ ΣΧ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
  • ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΝΕΓΚΙΖ

    8

     
  • 5ο Δ ΣΧ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
  • ΣΟΛΩΝ ΖΕΥΓΟΥΛΗΣ

    8

     
  • 5ο Δ ΣΧ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
  • ΣΩΤΗΡΗΣ ΡΕΝΤΖΟ

    8

     
  • 6ο Δ ΣΧ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΚΚΙΝΙΔΗ

    12

     
  • Α ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΤΟΣΙΤΣΕΙΟ ΔΗΜ ΣΧ ΕΚΑΛΗΣ
  • ΝΑΤΑΛΙΑ ΜΠΑΟΥ

    10

     
  • ΑΤΟΜΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
  • ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΛΕΟΧΡΗΣΤΟΥ

    7

     
  • ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΩΜΒΟΥΡΓΟΥ ΤΗΝΟΥ
  • ΚΩΝ/ΝΑ ΤΣΟΥΚΑΚΗ & ΛΟΥΙΖΑ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

    10

     
  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΑΥΓΟΥΛΕΑ-ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ
  • ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ & ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ

    6

     
  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ΘΕΡΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
  • ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ

    7

     
  • ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ΘΕΡΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
  • ΙΩΑΝΝΑ ΖΕΡΜΠΟΥΛΗ

    9

     
  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΚΑΠΙΤΗ

    9

     
  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝΑ

    11

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΦΕΖΑ

    11

  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΑΙΜΙΛΙΑ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗ & ΔΙΩΝΗ ΑΜΠΑΖΗ

    11

  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΡΙΤΣΙΟΥ

    9

     
  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΕΛΕΝΗ ΜΕΛΑ

    11

    ΒΡΑΒΕΙΟ

  • ΕΛΛΗΝΟ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΕΚΠ.ΙΔΡΥΜΑ-ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ)
  • ΡΑΝΙΑ ΓΚΟΥΦΑ

    11

  • ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ
  • ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΜΠΡΙΚΜΑΝ & ΜΑΡΙΑ ΧΡΥΣΙΚΟΥ

    10

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΡΙΓΓΑΡΗΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ
  • ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ

    9

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΠΑΣ

    6

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΗΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΜΑΞΙΜΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΙΩΖΙΑΣ

    8

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΗΛΕΚΤΡΑ-ΑΡΓΥΡΩ ΦΛΑΜΠΟΥΡΑ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ

    8

     
  • ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

    7

     
  • ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
  • ΕΛΙΖΑ ΤΣΙΡΤΣΙΜΠΑΣΗ

    9

     
  • ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
  • ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΡΣΕΝΗΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ

    9

     
  • ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΙΡΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ-ΠΕΤΤΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ ΗΛΕΙΑΣ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΚΛΑΔΗΣ

    7

     
  • ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΙΡΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ-ΠΕΤΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ ΗΛΕΙΑΣ
  • ΑΘΗΝΑΙΔΑ-ΜΑΡΙΑ ΚΑΖΑΚΗ

    7

    ΒΡΑΒΕΙΟ

  • ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΙΡΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ-ΠΕΤΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ ΗΛΕΙΑΣ
  • ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΜΑΡΚΕΤΟΣ

    11

     
  • ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΙΡΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ-ΠΕΤΤΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ ΗΛΕΙΑΣ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΣΤΑΚΗΣ

    11

     
  • ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΙΡΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ-ΠΕΤΤΑ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ ΗΛΕΙΑΣ
  • ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΑΛΛΙΑΡΗΣ

    6

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΔΗΜ. ΣΧ ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΑΓΑΘΟΕΡΓΙΑΣ
  • ΑΡΟΥΤΙΟΥΝ ΠΑΥΛΟΥ

    6

     
  • ΝΗΠ. ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΑΓΑΘΟΕΡΓΙΑΣ
  • ΜΙΑ ΣΙΜΟΝΙΑΝ

    5

     
  • ΝΗΠ. ΓΕΝΙΚΗΣ ΑΡΜΕΝΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΑΓΑΘΟΕΡΓΙΑΣ
  • ΜΑΡΙΑ ΕΓΚΙΚΙΑΝ

    6

     
  • ΙΔ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΤΩ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΝΙΚΗΤΑΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

    5

     
  • ΙΔ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΤΩ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΕΛΕΝΑ ΝΤΑΛΑΟΥΤΗ & ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΕΛΗ

    5

     
  • ΙΔ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΤΩ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΑΝΝΑ ΝΑΣΤΟΥ

    5

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΙΔ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΤΩ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΚΑΤΖΙΑΝΗΣ & ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΤΑΛΑΟΥΤΗΣ

    5

     
  • ΙΔ. ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΤΩ ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
  • ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΒΗΧΑ

    5

     
  • ΙΔ. ΔΗΜ ΣΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΟΥΣΣΙΩΤΙΣΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
  • ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΙΣΤΙΟΛΑΣ

    11

     
  • ΙΔ. ΔΗΜ ΣΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΟΥΣΙΩΤΙΣΣΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
  • ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ

    12

     
  • ΙΔ. ΔΗΜ ΣΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΟΥΣΙΩΤΙΣΣΑ ΑΓΡΙΝΙΟ
  • ΟΥΡΑΝΙΑ-ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ

    11

     
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ

    5

     
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
  • ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΛΑΜΑΡΑ & ΙΩΑΝΝΑ ΣΑΧΑΝΙΔΟΥ

    5

     
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
  • ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΦΙΛΗ & ΜΑΙΡΗ ΒΟΪΤΣΙΔΟΥ

    5

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
  • ΛΟΥΚΙΑΝΟΣ ΕΡΙΝΑΚΗΣ & ΦΩΤΗΣ ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ

    5

     
  • ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΙΤΣΙΚΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
  • ΜΑΡΙΑ ΠΕΣΣΙΟΥ

    6

     
  • ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΔΗΜ ΣΧ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ & ΒΙΚΕΝΤΙΟΣ ΜΠΑΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ

    12

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΔΗΜ ΣΧ
  • ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ & ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ

    12

     
  • ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΔΗΜ ΣΧ
  • ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΕΝΔΡΙΝΟΣ & ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ

    12

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΝΕΤΑΚΗΣ

    12

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΠΟΖΑ ΚΟΛΟΜΒΑ

    7,5

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΡΓΟ

    ΖΩΗ ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΥ 6 ετών, ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΚΟΡΔΑ 7 ετών, ΔΑΦΝΗ ΠΟΥΡΣΑΛΙΔΟΥ 5,5 ετών, ΧΑΡΑ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΣΠΑΘΗ 4,5 ετών, ΑΡΙΑΔΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ 7 ετών, ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΗΤΡΙΤΣΗΣ 6 ετών, ΑΡΙΑΔΝΗ ΒΑΣΣΑΛΟΥ 4,5 ετών, ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΚΟΥΤΟΥΦΑΡΗ 7 ετών, ΑΛΚΥΟΝΗ ΒΕΛΕΝΤΖΑ 5 ετών ,ΜΥΡΤΩ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ 7 ετών

     

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΑΨΗ

    6,5

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΒΑΛΙΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝΗ

    11

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΑΡΙΑΔΝΗ ΦΡΑΓΚΟΥ

    6

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΝΤΑΝΙΕΛΑ ΜΑΡΟΥΓΚΑ

    11

     
  • ΜΟΥΣΕΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΚΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ

    7,5

    ΕΠΑΙΝΟΣ

  • ΝΗΠ. ΠΑΛΑΙΟΠΥΡΓΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  • ΣΩΤΗΡΙΑ ΚΟΥΡΚΟΥΝΗ

    5

     
  • ΝΗΠ. ΠΑΛΑΙΟΠΥΡΓΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  • ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΟΥΛΙΟΥ

    5

     
  • ΩΔΕΙΟ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΝΑΟΥΣΗΣ & ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ
  • ΙΩΑΝΝΗΣ ΖΑΧΟΣ

    10

     
  • ΩΔΕΙΟ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΝΑΟΥΣΗΣ & ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ
  • ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΠΡΟΥΣΑ

    5

     
  • ΩΔΕΙΟ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΝΑΟΥΣΗΣ & ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ
  • ΕΥΘΥΜΙΑ ΕΜΒΑΛΩΜΑΤΗ

    9

     
  • ΩΔΕΙΟ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΝΑΟΥΣΗΣ & ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ
  • ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

    7

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΗΛΙΑΣ ΠΑΤΟΥΧΕΑΣ

    10

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΠΡΑΜΟΥ

    10

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΜΠΕΝΟΣ-ΠΑΛΜΕΡ

    10

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΕΦΡΑΙΜ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΡΟΥΛΗΣ

    10

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΕΥΜΟΡΦΙΑ ΚΑΣΤΑΝΑ

    10

     
  • ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΑΓΚΗ
  • ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΛΙΑΣ

    10

     
  • 1ο ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜ ΣΧ ΙΛΙΟΥ
  • ΜΙΧΑΕΛΑ ΚΟΛΙΟΦΩΤΗ

    9

    ΕΠΑΙΝΟΣ

     

    Συγχαρητήρια σε όλους !!!

    Συμβαίνει τώρα
    ΜΑΡΤΙΟΣ
    inhalers, creams

    ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ

    ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ

    Διαδικτυακό Σεμινάριο εικαστικών για Εκπαιδευτικούς

    Διαδικτυακό Σεμινάριο εικαστικών για Εκπαιδευτικούς

    ΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ & ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΠΤ

    ΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ & ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΜΕΠΤ

    «Εγώ είμαι εγώ, Ευζωνάκι γοργό…»

    «Εγώ είμαι εγώ, Ευζωνάκι γοργό…»