ΙΟΥΛΙΟΣ | Εικαστικά Εργαστήρια στο Νοσοκομείο Παίδων Π. & Α. Κυριακού από το ΜΕΠΤ

Εικαστικά Εργαστήρια

στο Δημοτικό Σχολείο του Νοσοκομείου Παίδων «Π. και Α. Κυριακού»

από το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης!

«Η τέχνη σύμμαχος στην παιδική υγεία. Τα χαμόγελα επιστρέφουν III»

Το όραμα που ακολουθεί το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, από το 1994 που ιδρύθηκε, είναι η δυνατότητα γνωριμίας του κοινού με την Τέχνη από την παιδική ηλικία.

Σχεδιάσαμε με πολλή αγάπη ένα πρόγραμμα Εικαστικών Εργαστηρίων ειδικά για τα παιδιά που νοσηλεύονται στο Νοσοκομείο Παίδων «Παναγιώτη και Αγλαΐας Κυριακού», με σκοπό να βοηθήσουμε τη σωματική και ψυχική υγεία των παιδιών μέσω της τέχνης και της δημιουργίας.

Τα Εικαστικά Εργαστήρια που ξεκίνησαν το 2018 και αγαπήθηκαν τόσο πολύ από τα παιδιά έχουμε τη χαρά και τη τιμή να τα συνεχίζουμε και το 2022 για 3η συνεχόμενη χρονιά!

Ευχαριστούμε θερμά το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού και το Δημοτικό Σχολείο του Νοσοκομείου Π. και Α. Κυριακού που στηρίζουν την προσπάθειά μας ώστε να μην αποκλείεται κανένα παιδί από την μάθηση και την δημιουργία.

Νοέμβριος

Μαμά, μπαμπά ζωγραφίζουμε μαζί?

Εικαστικά εργαστήρια Κυριακής για παιδιά 6-12 ετών

ΜΑΘΗΜΑΤΑ SUMI-E