Εκπαίδευση & Εργαστήρια
Ζωγραφική μαζί με τους γονείς

Στο εργαστήριο του Μουσείου Παιδικής Τέχνης γονείς με παιδιά 2,5-5 ετών

Το Μουσείο υποστηρίζει τη δημιουργικότητα των παιδιών στην προσχολική ηλικία  αποσκοπώντας στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων και των ικανοτήτων τους  με το εξειδικευμένο πρόγραμμα «Ζωγραφική μαζί με τους γονείς».
Μια «ιδιαίτερη στιγμή» γονέα παιδιού που θα βοηθήσει να γνωριστούν καλύτερα και να επικοινωνήσουν βαθιά σε ένα περιβάλλον τέχνης

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ

Τα παιδιά πρέπει να συνοδεύονται τουλάχιστον από έναν ενήλικο.
Ημέρα και ώρα πραγματοποίησης: κάθε Σάββατο 17.30 - 18.30
Απαραίτητη η τηλεφωνική κράτηση θέσης, λόγω περιορισμένου αριθμού συμμετοχών
Τ. 210 3312 621, 210 3312 750 / Τρ έως Σάβ.: 10.00-14.00

Κόστος συμμετοχής: Ένας ενήλικος και ένα παιδί 15 € / ένας ενήλικoς με 2 παιδιά 20 €
Όλα τα υλικά παρέχονται από το Μουσείο.

Εκπτώσεις: Για προκαταβολική αγορά τεσσάρων εικαστικών εργαστηρίων που πρέπει να γίνουν εντός δύο μηνών από την ημερομηνία της αγοράς, γίνεται έκπτωση 20%, δηλαδή για έναν ενήλικο με παιδί το κόστος κάθε εργαστηρίου είναι 12 €.

Ιούνιος

Summer Camp 2022

«Το Σπίτι που με ακολουθεί. Η τέχνη ως τόπος και τρόπος για μια κοινωνία αποδοχής.»

Εικαστικά Εργαστήρια στο Νοσοκομείο Παίδων Π. & Α. Κυριακού από το ΜΕΠΤ

ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ - #3.191kmproject