ΜΑΙΟΣ | «Δημιουργώ με Οδηγό την Τέχνη»

«Ταξίδια Καλοκαιρινά σε Πολύχρωμες Θάλασσες»

Online εικαστικό εργαστήρι για παιδιά 6-12 ετών

Κυριακή 22/5 στις 11:00

Στο νέο εργαστήρι του κύκλου «Δημιουργώ με Οδηγό την Τέχνη», που διοργανώνει η Ελληνοαμερικανική Ένωση σε συνεργασία με το Μουσείο Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, οι μικροί δημιουργοί αντλούν έμπνευση από έργα γνωστών καλλιτεχνών και ζωγραφίζουν με θεματική το καλοκαίρι.

Παρέα με την εικαστικό και επιμελήτρια του Μουσείου Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, Αθανασία Σκληρού, οι μικροί καλλιτέχνες διευρύνουν τους ορίζοντες της φαντασίας τους και δημιουργούν ζωγραφιές με πολύχρωμες θάλασσες και καλοκαιρινή διάθεση!

Για τις χειροτεχνίες θα χρειαστούν: 2 χαρτιά Α4 κανσόν λευκά, ξυλομπογιές, μαρκαδόρους, νερομπογιές, χαρτιά χρωματιστά, κόλλα στικ, ψαλίδι και χαρτί από χαρτόκουτα.

Το εργαστήριο πραγματοποιείται online μέσω Zoom με προεγγραφή εδώ!

Ιούνιος

Summer Camp 2022

«Το Σπίτι που με ακολουθεί. Η τέχνη ως τόπος και τρόπος για μια κοινωνία αποδοχής.»

Εικαστικά Εργαστήρια στο Νοσοκομείο Παίδων Π. & Α. Κυριακού από το ΜΕΠΤ

ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ - #3.191kmproject